Koncert Laureatów XXVI Konkursu Kolęd i Pastorałek

Z przyjemnością informujemy iż przeniesiony Koncert Laureatów XXVI Konkursu Kolęd i Pastorałek, odbędzie się w dniu 24 stycznia, o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszamy do oglądania relacji z tego wydarzenia na naszym profilu.
Laureaci zaprezentują się w dwóch utworach, pierwszy z nich to utwór konkursowy, natomiast drugi jest dowolnie wybrany.

Harmonogram występów:

Kategoria do 12 lat

III miejsce Agata Wójcik
„Obietnica”
„Znak pokoju”

II miejsce Sebastian Klocek
„Kołysanka Józefa”
„W żłobie leży”

I miejsce Nikola Majewska
„Kolęda Maryi”
„Pierwsza gwiazda”

Kategoria powyżej 12 lat

III miejsce Aleksandra Bielewicz
„Kołysanka Maryi”
„Nie było miejsca dla Ciebie”

II miejsce Julia Kozłowska
„Nie było zimy w nas”
„Mizerna cicha”

I miejsce zespół doubleT
„Nie było miejsca dla Ciebie”
„Radość dziś nastała”

Wyniki XXVI Konkursu Kolęd i Pastorałek Świętochłowice 2021

Kategoria do 12 lat
I miejsce Nikola Majewska – „Kolęda Maryi”
II miejsce Sebastian Klocek – „Kołysanka Jóżefa”
III miejsce Agata Wójcik – „Obietnica”
Kategoria powyżej 12 lat
I miejsce duble T – „Nie było miejsca dla Ciebie”
II miejsce Julia Kozłowska – „Nie było zimy w nas”
III miejsce Aleksandra Bielewicz – „Kołysanka Maryi”
Pierwszy raz do dwudziestu sześciu lat Konkurs Kolęd i Pastorałek odbył się w tak zaskakującej formie. Było to dla nas wszystkich duże wyzwanie i mamy nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku. Jesteśmy pod wrażeniem warsztatu i serdecznie gratulujemy.

Koncert Laureatów XXVI Konkursu Kolęd i Pastorałek – Świętochłowice 2021

17 stycznia, o godzinie 17:00 transmisja online Koncertu Laureatów XXVI Konkursu Kolęd i Pastorałek 2021.
Wyniki konkursu już 7 stycznia!

Lista uczestników XXVI Konkursu Kolęd i Pastorałek

Kategoria do 12 lat
1. Maja Wójtowicz – „Zagraj dziecku kołysankę”
2. Patrycja Tomza – „Ato komu Aniołkowie”
3. Emilia Szcześniak – „Gore gwiazda Jezusowi”
4. Sebastian Klocek – „Kołysanka Józefa”
5. Światełka Pana – „Pastuszkowie bracia mili”
6. Światełka Pana – „Mali kolędnicy”
7. Weronika Pałka – „Pastorałka od serca do ucza”
8. Aurelia Radecka – „Noel”
9. Jagoda Jung – „Pójdźmy wszyscy do stajenki”
10. Martyna Dudek – „Dzisiaj w Betlejem”
11. Aleksandra Cichosz –„Jezusa narodzonego”
12. Angelika Pańczyk – „Lulajże Jezuniu”
13. Oliwia Krawczyk – „Szara kolęda”
14. Oliwia Stryjewska – „W żłobie leży”
15. Julia Stefanowska – „Dla niego cały świat”
16. Nikola Majewska – „Kolęda Maryi”
17. Karmen kowalska – „Nowy rok hop”
18. Karina Kowalska – „Święta, święta”
19. Emilia Czeluśniak – „Zaśnij dziecino”
20. Filip Jung –„ Gwiazda na kiju”
21. Jakub Młynarz – „Mario czy już wiesz?”
22. Dawid Nowak – „Lulajże Jezuniu”
Kategoria powyżej 12 lat
1. Julia Kozłowska – „Nie ma zimy w nas”
2. Zespół „DRACH” – „Kolynda”
3. Zuzanna Dworakowska – „Kolęda. Cisza”
4. Duble T – „Nie było miejsca dla ciebie”
5. Nikola Wojciechowska – „Mario czy już wiesz”
6. Aleksandra Wójtowicz – „Mizerna cicha”
7. Karolina Śliwińska – „Całą noc padał śnieg”
8. Barbara Habdas i Mateusz Kluska – „Leć kolędo w świat”
9. Parafialna Schola – „Znak pokoju”
10. Iza Staroń – „Hej ludzie idą święta”
11. Jakub Nizio – „Mizerna cicha”
12. Artur Droś – „Lulajka”
13. Elżbieta Stachurska i Artur Droś – „Jezu malusieńki”
14. Zespół wokalny NUTABENE – „Lulajże Jezuniu”
15. Julia Stepaniuk – „Szara kolęda”
16. TACY NIE INNI – „Pastorałka od serca do ucha”
17. Małgorzata Michalak – „Gdy śliczna Panna”
18. Sandra Pytlarz – „W żłobie leży”
19. Aleksandra Bielewicz – „Kołysanka Maryi”
20. Aleksandra Bartoszczyk –„Z całego serca”
21. Martyna Gil – „Dlaczego dzisiaj”
22. Wojciech Stefański – „Mario czy już wiesz”
23. Martyna Guzy –„Veni, veni Emmanuel”
24. Julia Wincenciak – Łokarynki Fujarecki”
25. Nikola Ziomek – „Mario czy już wiesz”
26. Julia Rąpała –„Z narodzenia Pana”
27. Paweł Cichosz – „Maleńka przyszła miłość”a

XXII Przegląd Sztuki Nieprofesjonalnej – wyniki

Protokół
XXII Przegląd Sztuki Nieprofesjonalnej
Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 36 uczestników, łącznie wpłynęło 76 prac, w tym 4 rzeźby oraz 6 grafik.
W dniu 16 grudnia 2020 r. jury w składzie:
Przewodnicząca: Magdalena Nowacka- Kolano
Członek: Ewa Galica- Kaszycka
Członek: Adam Majlinger
wybrało następujących zwycięzców:
kategoria malarstwo
1 miejsce – Bogumiła Pacyna „ Spojrzenie”
2 miejsce – Grzegorz Kozłowski „Pani z dzieckiem”
3 miejsce – Antoni Długi „ Katowice – Kościuszki”
kategoria grafika
1 miejsce – Andrzej Breguła „Pod starym dębem”
2 miejsce – nie przyznano
3 miejsce – nie przyznano
kategoria rzeźba
1 miejsce – nie przyznano
2 miejsce – nie przyznano
3 miejsce – nie przyznano
Wyróżnienie:
Katarzyna Hałdaś – „ Borys. Wspomnienie”, „Mokre – Wapiennik”
Ewa Błaszczyk – „Zimowy zachwyt”
Wanda Wolna – „Droga do domu”
Eugeniusz Januszek – „ Pejzaż wiejski”

Serdecznie gratulujemy!!!
Nagrody można odebrać od wtorku 22.12.2020 r. w obiekcie Wieże KWK Polska.

Wirtualna Galeria prac XXII Przeglądu Sztuki Nieprofesjonalnej

Uczestnicy XXII Przeglądu Sztuki Nieprofesjonalnej
Barbara Sitek
Paulina Troncik
Jerzy Brandys
Irena Szortyka
Klaudia Jankowska
Jan Czylok
Piotr Porada
Aleksandra Mikulska
Janina Partyka Pojęta
Danuta Józefa Nowacka
Arleta Skurska
Justyna Ślósarek
Grzegorz Kozłowski
Jagoda Kowalik
Maria Michajłow
Kornelia Rzepka
Janina Matysiewicz
Józef Hetman
Bogumiła Pacyna
Eugeniusz Januszek
Magdalena Kubańola-Stasiak
Regina Banik
Maria Pyrcz
Stanisław Łakomy
Antoni Długi
Ewa Błaszczyk
Katarzyna Hałdaś
Alicja Mecner
Jakub Suszka
Paweł Synowiec
Wanda Wolna
Jolanta Tyrol
Alicja Zdunek
Alina Marut
Andrzej Breguła
Anna Ślebioda
Andrzej Sodowski

XXVI Konkurs Kolęd i Pastorałek Świętochłowice 2021

W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną, etap przesłuchań odbędzie się w formie on-line. Film wraz z czytelnie wypełnioną kartą zgłoszeń, klauzulą RODO oraz zgodą na upublicznienie wizerunku prosimy przesyłać na adres konkurs@cks.org.pl. Kliknij w obrazek, a dowiesz się więcej 🙂 szczegóły w regulaminie.

II Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży w Świętochłowicach – wyniki

Kategoria do 12 lat Weronika Taraska „Majowa łąka” Amelia Kielar „Jesienne impresje” Alicja Spaleniak „Jesienny spacer nad […]

Konkurs – „Zaprojektuj swoją sylwetkę modową”

26 września w obiektach Szlaku Zabytków Techniki (m.in. w obiekcie Wieże KWK Polska Świętochłowice) odbędzie się INDUSTRIADA, pragniemy zaprosić do udziału w konkursie „ZAPROJEKTUJ SWOJĄ SYLWETKĘ MODOWĄ”. Zobaczcie wybrane inspiracje do przyszłych prac i próbujcie swoich sił, bo warto zawalczyć o tysiąc złotych! ZAPRASZAMY!

XXII Przegląd Sztuki Nieprofesjonalnej malarstwo, grafika, rzeźba

ZE WZGLĘDU NA STAN EPIDEMIOLOGICZNY WERNISAŻ WYSTAWY ODBĘDZIE SIĘ W FORMIE ON-LINE
Kliknij w obrazek 🙂 szczegółowe informacje w regulaminie