10 I 10 I HUMAN

Zapraszam na wernisaż wystawy wieńczącej projekt „10I10IHUMAN”. Celem prowadzonego przeze mnie projektu było pokazanie piękna drzemiącego w człowieku i jego dziełach. Była chęć ukazania zmian we współczesnej fotografii, która będąc już nie tylko dokumentem, coraz bardziej staje źródłem inspiracji. W projekcie, powstałe obrazy, stały się punktem wyjścia do dalszej podróży, tym razem związanej ze słowem. 10 fotografików (ponieważ dopuszczalna jest dowolna fotografia, również ta z najwymyślniejszą formą ingerencji w obraz, popychająca twórczość w bezmiar sztuk wizualnych). przekazało 10 prac i podjęło się literackiego, poetycznego opisu dostarczonych 9 prac (po jednej od każdej innej osoby biorącej udział w projekcie) Jedna praca każdego z autorów została oddana w „ręce” osób piszących i nie mających nic wspólnego z fotografią.

Tematem był człowiek, to, co ludzkie… Cielesność, uczuciowość, radość, ból… narodziny, śmierć, dziecięctwo i starość, dom, bochenek chleba, bogactwo i bieda, wiara, krzyż… ludzie, którzy są obok nas… miejsca.

Autorami fotografii byli przedstawiciele Związku Polskich Artystów fotografików: Beata Mendrek, Jolanta Rycerska, Łukasz Cyrus, Paweł Dusza, Antoni Kreis, Arkadiusz Ławrywianiec oraz Katarzyna Janota, Katarzyna Łukasik-Patoń, Kamil Gajda i moja osoba. Dodatkowymi literatami opisującymi fotografie ww. osób byli: Dorota Stasikowska-Woźniak (Ewa Kasalla), Sabina Waszut, Jerzy Ciurlok, Krystian Gałuszka i Marian Piegza. W czasie trwania projektu dołączyła Bożena Donnerstag. Wystawa zorganizowana zostanie dzięki przychylności Prezydenta Świętochłowic i Dyrekcji Centrum Kultury Śląskiej. Spotkajmy się wspólnie 11.05 o 18.00 z ww. osobami, ich fotografiami i treściami, które mam nadzieję zainspirują również Was.

Mirosław Badura

 

 


Komentarze są wyłączone dla tego wpisu.