BEBOKI –

BEBOKI

Spektakl familijny skierowany dla całych rodzin i absolutnie wszystkich pokoleń.

Zapraszamy Was do odbycia niezapomnianej podróży w głąb dziecięcej wyobraźni. Przeżyjecie z nami niezwykłą przygodę w kątach dziecinnego pokoju, ajnfartach starych kamienic oraz czeluściach kopalnianych korytarzy. Będziemy poszukiwać odpowiedzi na wiele nurtujących pytań, nie tylko dotyczących bebokowego życia. Zabierzemy Was w podróż sentymentalną, która stanie się pretekstem do opowiedzenia młodym widzom o śląskich tradycjach i kulturze.

Dziesięcioletnia Hania, którą łączy niezwykła więź emocjonalna ze zmarłą babcią, zaprosi Was do swojego świata. Ta wrażliwa, uparta i odważna dziewczyna zrobi wszystko, aby uratować swoich bliskich.

Jej pokój zamieszkują dwa sympatyczne i nieco nieokiełznane stworzenia – Beboki. Jorguś i Elska – ten niespotykany duet, przeciwnych charakterów potrafi rozładować każdą napiętą sytuację i sprawić, by na naszych twarzach zawitał szczery uśmiech.

Beboki to spektakl minimalistyczny w formie, ale niezwykle wyrazisty poprzez wykorzystanie odniesień do malarstwa Grzegorza Chudego. To są BEBOKI Grzesia, one wyszły z jego obrazów więc te światy zostały ze sobą połączone, tworzą pewnego rodzaju jedność. Oglądanie spektaklu, to nie lada gratka dla wszystkich miłośników malarstwa i świetna okazja do zabaw w poszukiwanie kontekstów nie tylko w obrazie, ale również treści, nawiązujących do twórczości artysty.

Pomysłodawca: Grzegorz Chudy

Produkcja: TEATR TRIP – podróże ze sceną

Scenariusz i reżyseria: Anna Bączek-Lieber

Scenografia: Grzegorz Chudy, Wojciech Żak, Anna Bączek-Lieber

Obrazy: Grzegorz Chudy

Muzyka: Kuba Fedak oraz Karo Przewłoka

Reżyseria Światła: Sergiusz Brożek

Produkcja lalek: Ewa Kapias KrysKa Designe

Korekta języka śląskiego: Rafał Szyma

Asystent reżysera, konsultacje lalkarskie: Wojciech Żak

Asystentka producenta: Emilia Kubiak

Występują:

Hania – Paulina Janik-Żak

Jorguś, Skarbnik – Marcin Lieber

Elska – Daria Kasprzak

Heksa – Emilia Kubiak

Świetla. Mama – Anna Bączek-Lieber

Babcia (głos z offu) – Grażyna Bułka


Komentarze są wyłączone dla tego wpisu.