Koncert na Wieżach

 

Serdecznie zapraszamy na otwarcie nowego sezonu artystycznego!

Już w poniedziałek 1 maja zapraszamy na dwa wyjątkowe koncerty w obiekcie Wieże KWK Polska w Świętochłowicach!

O godzinie 17:00
Akimbo Roots,
Zespół powstał w Świętochłowicach, w obecnej formie od marca 2023, jednakże początki grupy sięgają roku 2021.
Twór, który początkowo był pobocznym projektem trójki muzyków z czasem przekształcił się w formalna grupę.
Jędrzej Mickiewicz (gitara, bas, harmonijka), Dominik Witkowski (bas, gitara, harmonijka) oraz Marcin Pasternok (perkusja, inst. perkusyjne, bas) bo to o nich mowa to pasjonaci muzyki. Każdy z nich inspiruje się podobnym gatunkiem muzyki, a raczej szerokim jego spektrum gdzie wymienić można chociażby funk, jazz, blues czy rock’n’roll. Sama muzyka zespołu przywodzi na myśl muzykę przełomu lat ’60 i ’70 ubiegłego wieku z mocnym skrętem w stronę tzw acid rocka.
Zespół gra materiał w pełni autorski, za którego kompozycje odpowiada w różnym stopniu cały band. Istotnym czynnikiem w muzyce zespołu są częściowo otwarte kompozycje, gdzie zakończenie numeru jest zazwyczaj wstępem do improwizacji. Feelingowi muzycy młodego pokolenia, dla których radość ze wspólnego grania jest najważniejsza.
Oto Akimbo Roots 🙂
18:00
Alansky&Kris
Czyli Alan Jabcoń i Krzysztof Matuszczyk
Duet ze Świętochłowic, który od trzech lat wspólnie tworzy muzykę i powolutku zaczyna spełniać swoje marzenia. Młodzi, utalentowani stawiają pierwsze kroki, a Hip Hop to jest to co gra w ich duszach.

Dodatkową atrakcją tego dnia, będą warsztaty dla dzieci, które odbędą się w godzinach 16:00 – 18:00, a poprowadzi Pani je nasza Pani Instruktor Grażyna Wojtak.

Zwiedzanie Wieży Basztowej w tym dniu jest bezpłatne.


Komentarze są wyłączone dla tego wpisu.