WOŚP Świętochłowice

Cieszy nas, że możemy jak co roku bieżemy udział w tym niezwykłym przedsięwzięciu.

Wszystko dopięte na ostatni guzik, teraz możemy Wam zdradzić co będzie się działo podczas 31 Finału WOŚP! Dziękujemy panu Daniel Beger – Prezydent Świętochłowic za objęcie miejskiego finału honorowym patronatem. Cieszy nas, że po latach pandemii możemy zagrać w mieście pod pełną parą!
Będzie głośno i to nie tylko dzięki muzyce, ale również dzięki rykowi silników jedno i dwu śladów.
Na scenie w tym roku wystąpią od 16tej:
The Argument
etc.
RoY Bert Kindla & Maciej Dańko
418
a między sporą dawką muzyki czekają Was licytacje!
Zapraszamy do obserwowania postów na naszym profilu Facbebook’owym w najbliższym czasie więcej szczegółów!
Szczególne podziękowania za projekt plakatu do Vito Po Godzinach . DZIĘKUJEMY!

Karnawałowa potańcówka dla Seniora

Serdecznie zapraszamy na Karnawałową potańcówkę dla Seniora, która odbędzie się już 10 lutego, o godzinie 17:00. Jak zwykle zagra dla Was Szwagier Damian Zespół Muzyczny oraz wystąpi Muzyczna Niespodzianka. Bilety w cenie 30 zł (kawa/herbata ciastko – jakiekolwiek inne napoje we własnym zakresie) do nabycia w sekretariacie CKŚ już od 23 stycznia! Przebrania karnawałowe mile widziane!

Grzegorz Haiski i Eugeniusz Haiski.

Już 9 lutego o godz. 17.30 zapraszamy serdecznie do obiektu Wieże KWK Polska na kolejny wernisaż w ramach spotkań kulturalnych a naszymi gośćmi będą Grzegorz Haiski i Eugeniusz Haiski.
Kilka słów o artystach:
Grzegorz Haiski urodził się w Rudzie Śląskiej. Swój warsztat doskonalił w pracowni Domu Kultury „Pokój”, a od 1970 r. w „grupie Bielszowice” pod okiem Władysława Lucińskiego. W 2000 r. założył grupę plastyczną „6” w gimnazjum nr 6 w Rudzie Śląskiej. Był także wieloletnim członkiem Stowarzyszenia plastyków nieprofesjonalnych „Na pograniczu” w Mysłowicach. Związany był m.in.: ze Stowarzyszeniem „Barwy Śląska”, w którym w latach 2009-2012 pełnił funkcję wiceprezesa, z grupą Janowską, Polsko-Czeskim Klubem Artystycznym „Art Studio” w Mierszowie oraz Dyskusyjnym Klubem Sztuki „Malatura” w Rudzie Śląskiej. W chwili obecnej działa w grupie Trio Silesia. Tworzy już od ponad 50 lat w swoim dorobku artystycznym ma ok. 40 wystaw indywidualnych oraz uczestniczył w wystawach zbiorowych. W swoich pracach lubi utrwalać architekturę miejską i sakralną swego miasta i śląskiej ziemi. Jego obrazy znajdują się w zbiorach m. in.: Muzeum Miejskiego im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej, Muzeum Śląskim w Katowicach, Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Bazylice w Licheniu a także w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.
Eugeniusz Haiski brat pana Grzegorza również posiada zdolności artystyczne. Zajmuje się haftem matematycznym, krzyżykowym, origami, a także wikliną papierową. Sprawia to mu wiele radości i przyjemności. W wolnych chwilach uwielbia wyprawy rowerowe.
Zapraszamy was serdecznie na kolejny wernisaż już 9 lutego o godz.17.30 … obecność obowiązkowa 🙂

Renifer Niko ratuje zimę

 16 stycznia, o godzinie 17:00 serdecznie zapraszamy na spektakl dla dzieci „Renifer Niko ratuje zimę”. Jest to spektakl inspirowany filmem animowanym, który odniósł wielką popularność na całym świecie. Jest to opowieść o małym reniferze, który za wszelką cenę chce nauczyć się latać i dołączyć do latającej eskadry reniferów, która zaśnieża ziemię. Nie przejmuje się niepowodzeniami i wyrusza w świat aby odnaleźć wioskę reniferów. Na swojej drodze spotyka wilka, który wpada na pomysł aby pójść śladami małego renifera i dzięki niemu dostać się do wioski po to aby wypędzić renifery i zlikwidować zimę. Niko postanawia uratować wioskę oraz zimę, ale żeby tego dokonać musi w końcu nauczyć się latać. Bilety w cenie 10 zł dostępne w sekretariacie CKŚ. 

Happy Jędrowski Show – Babskie Combry 2023

Serdecznie zapraszamy na Happy Jędrowski Show – Babskie Combry 2023 Start godzina 18.00 Sugerowane kolory ubioru czerwony […]

II Bal charytatywny Prezydenta Miasta Świętochłowice

Prezydent Miasta Świętochłowice – Daniel Beger ogłosił 2. edycję balu charytatywnego, który odbywa się po dwuletniej przerwie, koniecznej przez pandemię COVID-19. Bal odbędzie się 4 lutego w Centrum Kultury Śląskiej przy placu Krauzego 4. Koszt wzięcia udziału w balu to 225 złotych za osobę. Wśród atrakcji przewidziano poczęstunek w postaci ciepłych posiłków, zimnej płyty oraz słodkości, aukcje charytatywne, pokaz tańca brzucha, laserowe show oraz wiele innych. Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na działalność Hospicjum Cordis.

Bal współorganizuje Miasto Świętochłowice wraz ze stowarzyszeniem Przyjazne Świętochłowice, Choppers Świony, stowarzyszeniem Kreatywne Świętochłowice, stowarzyszeniem Wszyscy Razem. Wszyscy Równi, Świętochłowickim Klubem Morsów Harciole oraz stowarzyszeniem Rowerowe Świętochłowice, wspieranym przez CKŚ.

Aby się zapisać, należy skontaktować się z Centrum Kultury Śląskiej. Można to zrobić osobiście lub telefonicznie, pod numerem 500 017 369.

FERIE z CKŚ

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 13 lat na FERIE z CKŚ. Czekają na Was zajęcia kreatywne, zajęcia taneczne ( taniec orientalny ), zajęcia teatralne, kino sferyczne oraz wyjścia do sali zabaw jak i na lodowisko. Zapraszamy od 8:00 do 13:00. Rezerwacje pod numerem 515 182 275 oraz 32 345 21 60. Jednocześnie informujemy, że należy przyprowadzać i odbierać dzieci w wyznaczonych godzinach.

Karta zgłoszeń 👆 kliknij w plakat

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

Potańcówka dla Seniora

Serdecznie zapraszamy na kolejną Potańcówkę dla Seniora, która odbędzie się już 20 stycznia o godzinie 17:00 w Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach ul. Krauzego 1. Jak zawsze zagra dla Was Szwagier Damian Zespół Muzyczny, pojawi się również Muzyczna Niespodzianka 🙂 Bilety w cenie 30 zł będą dostępne w sprzedaży już od 2 stycznia. W cenie biletu kawa/herbata, ciastko. Serdecznie zapraszamy!

Koncert Laureatów XXVIII konkursu Kolęd i Pastorałek – Świętochłowice 2023

Fotorelacja z Koncertu Laureatów XXVIII Konkursu Kolęd i Pastorałek – Świętochłowice 2023 👆
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

Lista startowa Koncertu Finalistów XXVIII Konkursu Kolęd i Pastorałek – Świętochłowice 2023
1 – wyróżnienie
Julia Lewandowska
2 – wyróżnienie
Alicja Gwoździewicz
3 – wyróżnienie
Eryka Bratus
4 – III miejsce do 10 lat
Marta Mańczyk
5 – II miejsce do 10 lat
Hanna Kurowska
6 – II miejsce do 10 lat
Emilia Harnasz
7 – I miejsce do 10 lat
Karolina Musialik
8 – Wyróżnienie specjalne
Grupa MDK Świony
9 – wyróżnienie
Ania Laskowska
10 -wyróżnienie
Julia Donek
11 – III miejsce 11-15 lat
Maja Germel
12 – III miejsce 11-15 lat
Zuzanna Podolak
13 -II miejsce 11-15 lat
Kamil Skrzyniarz
14 – II miejsce 11-15 lat
Julia Jończyk
15 -I miejsce 11-15 lat
Filip Robak
16 – Wyróżnienie specjalne
The Wool
17 – wyróżnienie
Aleksandra Jedyńska
18 -III miejsce pow.16 lat
Karina Skwarczyńska
19 -II miejsce pow.16 lat
Julia Wojnarowska
20 – I miejsce pow.16 lat
Natalia Siekierka
21 – Wyróżnienie specjalne
Zespól NELJA
Bardzo prosimy, aby zgłosić swoją obecność w dniu koncertu jak również dokonać wszelkich formalności dotyczących odbioru nagrody.

”Operetkowa uczta Teatru Orpheum”.

Już 12.02.2023r. o godzinie 17.00 zagości na naszej scenie ”Operetkowa uczta Teatru Orpheum”.
To kipiący przebojami koncert w wykonaniu Nairy Ayvazyan oraz zaproszonych gości.
W programie: niezapomniane arie i duety m.in z operetek ”Księżniczka Czardasza”, ”Wesoła wdówka”, ”Hrabina Marica” czardasze, walce oraz pieśni neapolitańskie.
Naira Ayvazyan – śpiewaczka, ulubienica śląskiej publiczności, osobowość telewizyjna i sceniczna, założycielka Teatru Muzycznego Orpheum. Koncerty z udziałem artystki to gwarant najwyższej jakości wykonawczej, to koncerty pełne elegancji i dobrego humoru, podczas których artyści nieustannie wchodzą w interakcje z publicznością: bawią, wzruszają, śmieszą do łez, zapraszają do wspólnego śpiewu i zabawy.

Bilet normalny; 60zł / ulgowy; 50 zł emeryci, renciści
Rezerwacja tel. 515 182 275 lub 32 345 21 60 wew. 212
Ulgowe bilety grupowe powyżej 10 osób – tel. 600 851 111
dostępne w sprzedaży od 3 stycznia2023r.