O nas…

Centrum Kultury Śląskiej

 

  Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach zostało powołane 1 stycznia 2004 r. decyzją Rady Miejskiej w Świętochłowicach do organizowania i koordynowania wydarzeń kulturalnych w mieście. Czerpiąc z doświadczeń i zaplecza technicznego Domów Kultury “Zgoda” i “Grota” – na bazie których utworzono Centrum; nasza instytucja wypełnia swoją misję poprzez rozwijanie współpracy z innymi ośrodkami kultury, artystami zawodowymi i nie profesjonalnymi oraz wspierając i promując młodych twórców różnych działalności.

Centrum Kultury Śląskiej mieści się w trzech budynkach zlokalizowanych w dzielnicy Lipiny i Zgoda. Dzięki temu dysponuje sceną kameralna (ok. 200 miejsc) jak również salą widowiskową (ok. 400 miejsc siedzących z możliwością aranżacji przestrzeni wnętrza) posiadającą głęboką scenę (18m x 10m) z zapleczem technicznym. Dodatkowym atutem budynku CKŚ-Zgoda jest usytuowanie w malowniczym parku ze starym drzewostanem. Integralną część instytucji stanowi Galeria Sztuki w CKŚ-Lipiny wystawiająca prace artystów plastyków z kraju i zagranicy .W 2015 roku pod skrzydła CKŚ oddano obiekt Wieże KWK Polska, który nie tylko szybko stał jednym z obiektów Szlaku Zabytków Techniki, ale przede wszystkim ważnym punktem kulturalnym miasta i regionu.

Celem Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach jest budowanie i wspieranie szeroko rozumianej kultury, rozrywki i sztuki jako ważnych i twórczych sfer w mieście i regionie, wpływających na jakość życia mieszkańców.

Adres strony internetowej: http://cks.org.pl/

 

Dyrektorem CKŚ jest Pani Monika Majlinger.

Dane naszych obiektów

CKŚ ZGODA, Świętochłowice, ul. Krauzego 1 (MAPA), tel. 32 345 21 60 lub 515 182 275.

CKŚ LIPINY, Świętochłowice, ul Chorzowska 73 (MAPA), tel. 32 245 67 91 lub 515 182 274.

WIEŻE KWK POLSKA, Świętochłowice, ul. Wojska Polskiego 16D (MAPA), tel. 515 182 272 – więcej informacji dotyczących godzin otwarcia, warunków zwiedzania i ceny biletów, oraz wszystkich aktualnych wydarzeń związanych z obiektem znajdziecie Państwo w osobnej zakładce lub na profilu Facebook’owym.