150 lat Wojciecha Korfantego

4 października kolejne wydarzenie w ramach obchodów 150 lat Wojciecha Korfantego – wraz z Urszulą Koszutską – wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego zapraszamy do Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach.
▶️ Od 18.00 będzie można oglądać wystawę „Powstania śląskie 1919-1920-1921”, która przybliża bogatą historię wydarzeń, które doprowadziły do powrotu części Górnego Śląska do Polski.
Na dwudziestu czterech panelach opisane są najważniejsze fakty, osoby i miejsca związane z powstaniami śląskimi. Wystawa ułożona jest chronologicznie i prezentuje historię oraz konteksty wydarzeń – od przyczyn, które doprowadziły do wybuchu I powstania śląskiego, po opis działań zbrojnych podjętych przez Polaków w trakcie III powstania śląskiego. Warstwę tekstową uzupełnia bogaty materiał graficzny, na który składają się pochodzące z epoki mapy, grafiki oraz zdjęcia.
▶️ Prezentacji wystawy towarzyszyć będzie prelekcja historyczna dra Michała Spurgiasza, zarysowująca kontekst historyczny wydarzeń obecnych na panelach.
Wystawie towarzyszyć będzie koncert Grzegorza Poloczka z zespołem.
Wstęp jest wolny, a bilety dostępne od piątku w CKŚ oraz na Wieżach KWK Polska.
Zapraszamy!

Komentarze są wyłączone dla tego wpisu.