Wernisaż wystawy ,,Z natury” malarstwa Magdaleny Dąbrowskiej-Biniek

Mamy ogromną przyjemność zaprosić na wyjątkowy wernisaż wystawy ,,Z natury” malarstwa Magdaleny Dąbrowskiej-Biniek, który odbędzie się 15 lutego o godzinie 17:00 na Wieże KWK Polska Świętochłowice. Poniżej kilka słów od samej autorki:
Jestem absolwentką kierunku Wzornictwo na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Zawodowo zajmuję się głównie projektowaniem grafiki użytkowej. Maluję z zamiłowania. Do malarstwa wróciłam po kilkuletniej przerwie, kiedy mój starszy syn Janek skończył 3 lata. To jedna z moich ulubionych odskoczni od codziennych wyzwań.
Najcenniejszą wartością jest dla mnie rodzina. Czas wolny najchętniej spędzam aktywnie na łonie natury wraz z mężem i dwoma synami. Szczególnie lubimy wycieczki rowerowe, piesze, wspinaczkę i narciarstwo. Nieodłącznym elementem tego wspólnego czasu jest brak pośpiechu, który pozwala cieszyć się tym, co nas otacza.
Natura jest dla mnie źródłem pozytywnej energii, wytchnienia i największą inspiracją. Jej kontrasty kolorów, faktur, gra światła i cienia oraz niesamowita różnorodność form. W swoich obrazach prawie nigdy nie przedstawiam obserwowanego widoku. Maluję wrażenie. Łączę obserwację, wyobraźnię, emocje i intuicję.
Akwarela i tusz na papierze oraz malarstwo olejne na płótnie to moje dwie ulubione techniki. W akwareli lubię jej nieprzewidywalność, w farbach olejnych możliwość budowania obrazu. Malując chętnie eksperymentuję i ufam przypadkowi, pozostawiając przestrzeń na pewien element zaskoczenia.
Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy „Z natury”. Wyjątkowym muzycznym akcentem tego wydarzenia będzie występ wokalny mojej utalentowanej siostry – Zuzanny Biniek.

Komentarze są wyłączone dla tego wpisu.