Jan Artymowicz urodził się w Nowej Soli na ziemi lubuskiej, ale jego miejscem na ziemi stał się Będzin. Tu przyjechał aby się uczyć i pracować, tu poznał żonę i tu pozostał do dziś.

Jego obrazy najczęściej powstają w zaciszu domowym. Pracując malował i rysował tyle na ile czas mu pozwalał. Po przejściu na emeryturę może poświęcić się całkowicie swojej malarskiej pasji oraz podróżom, które stały się inspiracją do nowych obrazów. Tematyka jego prac jest różna: pejzaże, kwiaty, abstrakcja,  architektura.

Debiutował wystawą indywidualną „Pastelowo” w MDK Andaluzja w Piekarach Śląskich. W swoim dorobku ma wystawy  indywidualne, zbiorowe  oraz uczestnictwo w wielu konkursach plastycznych.  Na IX Przeglądzie  Sztuki Nieprofesjonalnej w Mikołowie  w 2016 r.  otrzymał wyróżnienie, a na  XXVI Ogólnopolskim Konkursie  Plastycznym dla Twórców  Nieprofesjonalnych im. Pawła Wróbla w Katowicach-Szopienicach w 2017 r. otrzymał wyróżnienie oraz nagrodę publiczności. Od pięciu lat związany z Grupą plastyczną Zawodzie.

Na wernisaż wystawy „Świat Jana” zapraszamy już 9 maja, o godzinie 17:00


Komentarze są wyłączone dla tego wpisu.