Danuta Malinowska – wystawa rękodzieła

Już 21 marca zapraszamy serdecznie na wystawę rękodzieła wielkanocnego … tym razem w roli głównej origami. Autorką prac, które będzie można podziwiać jest Danuta Malinowska😊

Kilka słów od artystki:

„Z okazji wystawy moich prac terapeutycznych chciałam opowiedzieć Państwu trochę o sobie i moich pracach. Ze Świętochłowicami związana jestem od 1991 roku, gdzie przeprowadziliśmy się z mężem. Tutaj też zaczęłam prace w jednym z tutejszych zakładów.

Już wtedy zainteresowałam się formą relaksu związaną z sztuką Origami.

W tym czasie powstały moje pierwsze prace takie jak gwiazdki i koszyczki.  Były to często małe drobnostki, które mogłam podarować rodzinie jako bibeloty.

Po zakończeniu kariery zawodowej i przypływie większej ilości wolnego czasu, zainteresowałam się konkretnie Origami modułowym. Zaczęłam robić większe przedmioty związane ze świętami i tak powstało moje pierwsze jajko.

Origami to nie tylko zużytkowanie wolnego czasu, to też przede wszystkim rodzaj terapii dla palców i stawów przywykłych do pracy na komputerze. Niektóre z ozdób mogły pomóc w wystroju stołu do danych świąt (koszyczki i świeczniki).

I tak powstawała ta moja mała kolekcja, którą mogę teraz Państwu pokazać”.

Zapraszamy serdecznie 😊


Komentarze są wyłączone dla tego wpisu.