Grzegorz Haiski i Eugeniusz Haiski.

Już 9 lutego o godz. 17.30 zapraszamy serdecznie do obiektu Wieże KWK Polska na kolejny wernisaż w ramach spotkań kulturalnych a naszymi gośćmi będą Grzegorz Haiski i Eugeniusz Haiski.

Kilka słów o artystach:

Grzegorz Haiski urodził się w Rudzie Śląskiej. Swój warsztat doskonalił w pracowni Domu Kultury „Pokój”, a od 1970 r. w „grupie Bielszowice” pod okiem Władysława Lucińskiego. W 2000 r. założył grupę plastyczną „6” w gimnazjum nr 6 w Rudzie Śląskiej. Był także wieloletnim członkiem Stowarzyszenia plastyków nieprofesjonalnych „Na pograniczu” w Mysłowicach. Związany był m.in.: ze Stowarzyszeniem „Barwy Śląska”, w którym w latach 2009-2012 pełnił funkcję wiceprezesa, z grupą Janowską, Polsko-Czeskim Klubem Artystycznym „Art Studio” w Mierszowie oraz Dyskusyjnym Klubem Sztuki „Malatura” w Rudzie Śląskiej. W chwili obecnej działa w grupie Trio Silesia. Tworzy już od ponad 50 lat w swoim dorobku artystycznym ma ok. 40 wystaw indywidualnych oraz uczestniczył w wystawach zbiorowych. W swoich pracach lubi utrwalać architekturę miejską i sakralną swego miasta i śląskiej ziemi. Jego obrazy znajdują się w zbiorach m. in.: Muzeum Miejskiego im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej, Muzeum Śląskim w Katowicach, Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Bazylice w Licheniu a także w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Eugeniusz Haiski brat pana Grzegorza również posiada zdolności artystyczne. Zajmuje się haftem matematycznym, krzyżykowym, origami, a także wikliną papierową. Sprawia to mu wiele radości i przyjemności. W wolnych chwilach uwielbia wyprawy rowerowe.

Zapraszamy was serdecznie na kolejny wernisaż już 9 lutego o godz.17.30 … obecność obowiązkowa 🙂


Komentarze są wyłączone dla tego wpisu.