Jadwiga Fastnacht

 

Autorka pochodzi  z Zawiercia,   lecz od wielu  lat mieszka w Zabrzu.  Z zawodu fizjoterapeutka,  obecnie na  emeryturze.  Zamiłowanie  do  rysowania towarzyszyło  jej  od dziecięcych lat. Nie rozwijała jednak swojego talentu, ponieważ nauka, praca, obowiązki domowe pochłaniały ją całkowicie. Kiedy  jesienią 2010  roku  trafiła do Grupy 18 Obsydian pokochała malarstwo. Maluje spontanicznie, pod  wpływem  impulsu,   chwili,   emocji…   Jak sama podkreśla ciągle  się uczy,  poprawia,   szuka,  dopytuje.
Jej obrazy to urokliwe pejzaże, postacie, humorystyczne scenki rodzajowe oraz scenki przedstawiające dawne obyczaje i codzienne życie. Prace niezwykłe różnorodne, pełne migotliwych barw, nastrojowe, malowane emocjami.
Posiada spory dorobek malarski  oraz sukcesy w konkursach plastyki nieprofesjonalnej, Bierze udział w wystawach zbiorowych Grupy 18 Obsydian, Stowarzyszenia Barwy Śląska oraz wystawach indywidualnych.

Udział w konkursach:
–  Rudzka  Jesień w Rudzie Śląskiej:) (II nagroda)
–  im. P.  Wróbla w Szopienicach:)   (dwie III nagrody)
–  im.Marcisza:) ( II, III, 2 wyróżnienia)
–  im. I.Bieńka w Bielsku Białej;)  (IV nagroda)
–  w Będzinie;) (III nagroda)
–  Art. Naif Festiwal.. w Szybie Wilson;)
– w Mikołowie;)  (III nagroda)
– w Strumieniu;)
– w Świętochłowicach;)  (2 wyróżnienia)
–  jej 6 prac zostało przyjętych na I Przegląd Sztuki Współczesnej Nowa awangarda w 2017r. w Katowicach;)
– Festiwal Sztuki Wysokiej w Gliwicach;)

Udział   w wystawach zbiorowych;

Zabrze, Gliwice, Katowice, Tychy, Czeladź, Pyskowice, Siemianowice, Świerklaniec, Kraków, Indie.

Jej  prace znajdują  się w zbiorach kolekcji  Stanisława Gerarda Trefonia  „Barwy Śląska”, w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu oraz w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.


Komentarze są wyłączone dla tego wpisu.