Kamila Szymczak – Lipiński Nikisz

Kamila Szymczak – zajmuje się fotografią od długiego czasu. Mieszkanka Katowic, absolwentka Szkoły Fotograficznej „Fotoedukacja’’ w Katowicach. W swym dorobku artystycznym ma wystawy autorskie, zbiorowe oraz jest laureatką wyróżnienia konkursu „Zabytki Województwa Śląskiego w Architekturze”, w którym prace oceniane były przez członków ZPAF ( Związek Artystów i Fotografików). Jest autorką zdjęć i projektu graficznego okładki książki oraz jurorką w konkursie fotograficznym organizowanym przez PKZ w Dąbrowie Górniczej. Jej fotografie i fotoreportaże były publikowane min. na stronach Komendy Miejskiej w Dąbrowie Górniczej, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Będzinie, Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej, Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, Szkoły Fotograficznej Fotoedukacja, Zamku Piastowskiego w Raciborzu i innych.

Wystawa pt. „Lipiński Nikisz” to wystawa fotografii przedstawiająca architekturę świętochłowickiej dzielnicy Lipiny, mająca ciekawą architekturę budynków z cegły tj. Nikiszowiec w Katowicach, stad tytuł wystawy. Na fotografiach przedstawiane będą oprócz zdjęć architektury  min. też lipińskie tradycje np. procesja Bożego Ciała w strojach ludowych ulicami Lipin.

Na wernisaż wystawy zapraszamy serdecznie już 29 lutego, o godzinie 17:00 do obiektu Wieże KWK Polska w Świętochłowicach – wstęp wolny


Komentarze są wyłączone dla tego wpisu.